Motto: "Člověka limituje jen jeho fantazie."

Amerika obrazem II.

22. září 2012 v 16:59 | Nady |  Z cest
Neděle, 1. týden
Na dnešek je naplánována vycházka po Washingtonu. Konečně :) Jedeme pár stanic metrem na Dupont circle a dále už se vydáváme pěšky. Kolem Bílého domu, s Capitolem před námi. První zastávkou je Stará budova pošty. Aktuálně v jejím přízemí sídlí spousta fastfoodových krámků a několik stánků s upomínkovými předměty.


Budova je moc pěkná, zachovalá. Vlají na ní hned 4 vlajky. Dovnitř se lze dostat jen přes skenery, ale zase na druhou stranu zde není žádné vstupné. Proč tam vlastně jdeme? Míříme nahoru, na věž. Je to aktuálně nejvyšší místo ve Washingtonu, kam lze vystoupat, protože Monument je už nějaký pátek zavřený. Výhled shora je opravdu krásný.


Některá okna jsou jen mřížovaná, některá mají plexisklo. Upatlané, pochopitelně. Takže mříže jsou velmi dobré řešení. Navíc se zboku dá krásně fotit bez interferencí s fleky na skle. Shora je vidět ledacos. Například domy se zahrádkami na střechách a balkonech. Těch je požehnaně.


Pokračujeme kolem Monumentu k Lincolnovu památníku. Kolem jsou k vidění budovy nudné i zajímavé. Například tato s kulatými okýnky.


K Lincolnovu památníku je to přes velký park. Je tam spousta lidí. Někteří jen procházejí, jiní hrají nejrůznější hry...


V jednom kuse tu létají helikoptéry. Dneska je to už aspoň pátá.


Jsme skoro u cíle. Od Lincolnova památníku se stáčíme zpět na metro.


Míříme totiž ještě na festival na Adams Morgan. Adams Morgan je název asi dvě míle dlouhé ulice, kde je noční život nejživější z celého Washingtonu. Alkohol se na ulici ale pít nesmí, takže žádné stany s pivem. Ovšem stanů s jídlem, nealkem, nejrůznějšími uměleckými předměty atp. je tu požehnaně. A lidí samozřejmě taky.A abyste si neřekli, že nikde na fotkách nejsem, tak tady je jedna fotka se mnou.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama