Motto: "Člověka limituje jen jeho fantazie."

Amerika obrazem VI

20. ledna 2013 v 15:48 | Nady
stále sobota, stále 4. týden
Posléze jsme se jali brouzdat "hlavní muzejní" ulicí.

Míjíme slavné muzeum letectví a kosmonautiky. Je u něj narváno jako obvykle.

Ještě ohlédnutí zpět na Capitol (aneb Capitolu není nikdy dost!)

Raghú se dožaduje návštěvy přírodopisného muzea, tak jdeme. Muzeum patří ke klenotům Washingtonu (nepočítáme-li památky a památníky). Je veliké a je opravdu skvělé (bylo tam ale hodně lidí, takže jsem nefotila), hodně interaktivní a najdete v něm od brouků, přes savce až po horniny a minerály, vývoj člověka a další. Navíc, jako velká většina místních muzeí, je zdarma - žije z darů a prodeje upomínkových předmětů. Světe div se, prosperuje velmi dobře.

Jediné mínus muzea je pro fotky mizerné osvětlení. A tak z něj mám spoustu zážitků a jen tuto jednu fotku:

Vypadá to jako katedrála, ale je to taky muzeum.

Raghú se už cítil velmi unaven, já jsem naopak chytla "druhou mízu". Petr byl taky ještě svěží a tak jsme se vydali na okruh s památníky, protože jsem jich ještě dobrou polovinu neviděla.

Je konec září, čtvrt na šest odpoledne, sluníčko pomalu zachází. Teplota prudce klesá, země už rozhodně nehřeje. Některým to ovšem nevadí ani v nejmenším:

Vyfoceno pod dohledem pana Jeffersona:

Dostáváme se k válečným památníkům. Pokud se dobře pamatuju, tak tento památník, určený i pro slepce a z toho důvodu i adekvátně patinovaný časem a rukama kolemjdoucích se vztahoval ke světlové válce.

Tento patří k válce druhé.

Ještě Jeffersonův památník v západu slunce

a vzhůru ku Arlingtonu:

Ne že bychom spěchali. Stejně tušíme, že Arlingtonský hřbitov už bude zavřený. Vlastně máme štěstí, že ještě stíháme metro jezdící v rozumných intervalech.

Potřebuju ještě něco málo nakoupit a tak vystupujeme o stanici dříve. Zbytek dojdeme pěšky. Bližší obchod není. Zastávka však dává důvod ještě k jedné návštěvě. A protože mají opravdu dobré pivo, nelze odolat. Jdeme na jedno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama