Motto: "Člověka limituje jen jeho fantazie."

Krátce z US, týden no. 4

16. ledna 2013 v 16:11 | Nady |  Z cest
pondělí, 4. týden
Už týden se mluví o tom, že bychom měli navštívit New York. Zatím se o tom stále jen mluví, debatuje, ani nepadlo nic konkrétního, natož termín. Petr se tváří tajemně a snaží se přemluvit Raghua, že tři dny jsou rozhodně lepší než dva. Pořád čekám, kdy teda někdo řekne nějaký termín.

úterý, 4. týden
Dneska je venku docela zima. Samozřejmě jen velmi relativně. Svetřík i druhé, teplejší, kalhoty už jsem si pořídila. Ale ty boty... Shledávám ponožky v sandálech opravdu nevkusnými. Musím s tím konečně něco udělat. Prvně zakoupené tenisky na milost už nevezmu. Mnohem raději je přihodím na kupu věcí pro charitu, co je u Betty doma už připravená. Navíc v labu mi i přes sebelepší ponožky mrznou nohy. Ať žije klimatizace!

Odcházím z práce o chvíli dříve. Nejbližší a zároveň velký obchod s botama je asi 3 míle. DSW alias Designer Shoe Warenhouse. Jdu pěšky, času je dost, mají otevřeno dlouho. Kdyžtak pojedu busem zpátky. Není to sice žádná super cesta, jde se kolem silnice, ale zase je nulová šance někde blbě odbočit.

DSW je velký, dvoupatrový obchod poměrně slušné rozlohy. Mají všechny druhy bot. Mají i velké oddělení s výprodejem. Naštěstí už vím, jakou mám velikost. Procházím nejprve slevy, ty jsou v horním patře. Nic zajímavého. Pak dlouho brouzdám mezi regály vycházkové obuvi. Tyhle vypadají dobře, hm, nemají moji velikost. Tyhle taky, zkouším jak padnou... Vyzkouším kolem deseti párů bot. U některých dlouho váhám, cena sice není rozhodující, ale když už mám za ně tolik zaplatit, tak za to musí aspoň stát.

Objevuju jedny nesmírně pohodlné polobotky. S cenou poněkud přesahující můj interní limit. V pěkné, univerzální barvě. Celokožené. Třikrát se k nim vracím a nakonec je beru s sebou. Jdu dolů. Tady je vlastně ještě oddělení tenisek! Tam jsem se vůbec nepodívala. Strávím tam další půl hodiny. Nacházím podobné boty jiné značky za skoro poloviční cenu. Zkouším. Jsou fajn, ale ne tak dokonale pohodlné. Potřebovala bych od někoho poradit. Není od koho. Musím si to rozhodnout sama.

Po dlouhém vnitřním boji vyhrála kůže.


čtvrtek, 4. týden
Opět se dostává na scénu téma New York. Příští týden má být opět prodloužený víkend, v pondělí bude svátek. Raghú byl přehlasován a volíme delší pobyt. Nastává hektické hledání ubytování. Není to vůbec jednoduché, protože na prodloužený víkend je téměř všude (kde mají použitelnou cenu - do 100$ za noc) plno. Chtěli jsme Manhattan. Bez šance. Místa jsou, ale někde od 200$ za noc. Za hostel!


pátek, 4. týden
S ubytování na Manhattnu jsme se rozloučili. Pátráme v jiných částech New Yorku. Bude to bohužel trochu dál, ale snad aspoň ještě dobře na metru. Problém může být taky bezpečnost.

Petrovi se podařilo najít pěkný hostel. Vypadá vážně sympaticky. Cena použitelná také, tři stanice metra v okolí. Přes známou z New Yorku ještě ověřujeme, jak je na tom daný hostel i celá oblast s bezpečností.

Dopadlo to dobře, hostel je bezpečný a dokonce je nám i doporučován. Ihned bookujeme, není čas ztrácet čas, volná místa mizejí kosmickou rychlostí. Večer se modlíme, aby byla k dispozici ještě nějaká doprava. Na tu jsme se mezitím totiž nepodívali ani se nedohodli na čase.

Dopravy je k dispozici překvapivě spousta. Cenové rozdíly jsou maximálně dva dolary a jede nám to hned od metra v Bethesdě. Naštěstí už není doprava k dispozici v mnoha časových verzích, takže dohoda je tentokrát snadná :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama